„Hania Humorek i niepodległość”, „Hania Humorek w osiem pół dnia dookoła śwata”
Przygody Hani Humorek są rewelacyjne. Bawię się przy nich doskonale, a jeszcze nie tak dawno temu odkryłam, że niektóre książeczki czytałam w czasach, gdy uczęszczałam do szkoły podstawowej. Wracam teraz do tych lektur z rozrzewnieniem i wypatruje kolejnych części.
Hania jest postacią, której nie da się nie lubić. Jest ciekawska, odważna, przyjazna, ale także miewa swoje humory czy popełnia błędy, albo dokucza młodszemu braciszkowi, co czyni ją postacią wyrazistą, żywą, pełnowymiarową. Nic dziwnego, że dzieci na całym świecie zaczytują się w tych książeczkach – bohaterka może stać się szkolną koleżanką, a jej przygody rozbawią i zafascynują młodych czytelników. Kolejne dwie części serii, zatytułowane „Hania Humorek ogłasza niepodległość” oraz „Hania Humorek w osiem i pół dnia dookoła świata” właśnie ponownie ukazały się w księgarniach.
Hania poznaje historię Stanów oraz znaczenie słowa niepodległość. Dziewczynka, zafascynowana nowymi informacjami, postanawia być wolną i nie podlegać nikomu. Ma dosyć obecności młodszego braciszka, a także i rodziców. Niestety, jak to z Hanią bywa, jej pragnienia i plany pakują ją w duże tarapaty. Czy dziewczynka wyjdzie z nich cało i udowodni, że zasługuje na nieco więcej wolności?
W „Hania Humorek w osiem i pół dnia dookoła świata” bohaterka poznaje inną dziewczynkę, która jest taka sam jak ona! Czy to możliwe? Dlaczego Mania Pisania jest zupełnie taka sama jak główna postać książki? Czy dziewczynki zaprzyjaźnią się ze sobą, a może staną się swoimi największymi wrogami?
Przygody Hani Humorek są zabawne, ciekawe, pomysłowe. Dzieci uwielbiają takie powieści, ponieważ mogą poczuć się jak bohaterka, a co więcej, znają takie zachowania ze swojego życia. Panna Humorek to zwyczajna dziewczynka, z szalonymi pomysłami i w tym tkwi jej cały urok.